Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Мартинов Олександр Ілліч

дата народження: 
1948


МС з альпінізму (1983), МС Російської Федерації з парапланерного спорту (2011), КМС зі скелелазіння, інструктор-методист 1-ї категорії. Власник жетону «Почесний рятувальник» (1988). Доктор філософії в галузі психології (формування психологічної готовності до діяльності в екстремальних умовах). Член-кореспондент Міжнародної кадрової академії Має високі спортивні розряди з гірськолижного спорту, спортивного орієнтування, кульової стрільби (пістолет).

Початок занять альпінізмом — 1963 рік. Перші вершини — п.«3700» та Цей-хох. Чемпіон Кавказу (1981), призер чемпіонатів Союзу та України. Своїми найкращими сходженнями вважає: ст. Трапеція С. стіною; Чанчахі-хох; Замін-Карор; Зін-дон; Дихтау, а також невеликий, але красивий пік 2А к. с. у Цеї, якому разом із П.Євтєєвим дали ім'я Юрія Візбора. Школу інструкторів закінчив 1967 року. Понад 25 років займався промисловим альпінізмом. Працював інструктором в альптаборах: «Ала-Арча», «Алібек», «Цей», «Баксан», «Артуч»; ст. тренером на зборах, ст. інструктором КСП Цейського району, а також інструктором у Центрі гірничої підготовки МО СРСР (Вірменія, Кіровакан – нині Ванадзор). Протягом кількох років — нач. навчальної частини альпіністського табору «Цей» (1985 – 1989 – взимку), тренер шкіл та зборів з підготовки інструкторів з альпінізму (1971, 1985, 1987), зборів з підготовки рятувальників (1982, 1983, 1985), ст. тренер Всесоюзної школи Управління альпінізму ЗС ДЗГ профспілок з підготовки інструкторів з гірськолижного спорту (1987-1989). Член методичної ради Управління альпінізму ЗС ДЗГ профспілок (1984 – 1990 рр.). Викладав промисловий альпінізм у Російському Центрі підготовки рятувальників (2000–2005).

Автор методичних розробок та програм підготовки альпіністів (багато у співавторстві з І.А. Мартиновим), підручника з промислового альпінізму «Промальп», книг «Психологія альпінізму», «Безпека та надійність в альпінізмі» (у співавторстві з І.А. Мартиновим), «Ментальна підготовка пілота». Співавтор книг «Школа альпінізму» (1989); «Початкова підготовка альпініста» (2003). Переклав російською мовою ряд книг, у тому числі: «Безпека в горах» (П.Шуберт та П.Штюкль) та «Лавини» (Р.Майр та П.Найрц).

ОСТАННІ НОВИНИ

15/05/2024
Харків'яни на молодіжному чемпіонаті Украйни зі скелелазіння

З 9 по 14 травня в м. Київ відбувся молодіжний чемпіонат Украйни зі скелелазіння (швидкість, болдеринг, трудність, двоборство). Збірна команда Харківської області прийняля участь в цих змаганнях.

Харкiвськi спортсмени попри все показали гідні результати та зайняли 15 призових місць в цих змаганнях: 

23/04/2024
Харківські альпіністи змагалися на Кубку України

18-21 квітня у місті Одеса відбулися змагання Кубку України з техніки альпінізму! 

Раніше цей етап Кубку в квітні ми традиційно проводили на скеледромі «Вертикаль» та він був присвячений пам’яті Ігоря Свєргуна, але з 2022 року з причини військових дій проведення змагань в Харкові було заборонено.

В цьому році Харківський облспорткомітет зміг відрядити збірну команду Харківської області під керівництвом Євгена Тимко в складі 3-х зв’язок, які зайняли в змаганнях 3,5 і 6 місця. Та за сумою балів Харківська область набрала найвищу кількість балів.

24/02/2024
90-річний Ювілей Юрія Михайловича Мацевитого!!!

90 років виповнюється 24 лютого 2024 року Мацевитому Юрію Михайловичу – Майстру спорту з альпінізму, Заслуженому тренеру України, інструктору-методисту 1-ї категорії, Чемпіону України.
Вітаємо Юрія Михайловича! Бажаємо здоров'я та очікуємо дуже цінних для нашого клубу спогадів у майбутній книзі про харківських альпіністів.!
На початку 1960-х років Юрій Михайлович очолював секцію альпінізму ХПІ, з 1958 по 1973 рік – обласну секцію ДЗГ «Буревісник», з 2003 по 2007 рік – Президент Харківської обласної Федерації альпінізму та скелелазіння.

16/01/2024
Запрошуємо сплатити членські внески на 2024 рік!

Відкривається сплата поточних членських внесків на 2024 у ГО «ФAiC України» та Відокремлений підрозділ у «ФAiC України» у Харківській області (умовно - ФАСХО).

Згідно Положення про членські внески, оплату треба зробити до кінця лютого. Якщо це не буде зроблено, після 10 березня можуть бути обмеження до участі у всеукраїнських змаганнях.

Внесок у ГО «ФAiC України» складає 250 грн дорослі, 100 грн - діти, для нових людей - разовий вступний внесок у ГО «ФAiC України» (200 грн); внесок в ФАСХО (ХОКА) – базова ставка – 200 грн.

01/01/2024
Вітаємо з Новим 2024 роком!

Альпіністів та скелелазів, мандрівників та тих, хто мріє подорожувати, вітаємо з Новим роком!
Нехай Новий рік принесе нам Перемогу та повернення до мирного життя! Нехай у нас знову буде багато цікавих подій, змагань, заходів, мандрівок! Нових яскравих вражень!
За два роки війни ми втратили багато наших друзів, котрі загинули на фронті, захищаючи Батьківщину! Багато друзів залишили нас внаслідок бомбардувань та обстрілів, від хвороб та стресу. Ми їх пам'ятатимемо завжди!

Зараз, як і рагіше, ми працюємо для спортсменів: скелелазів, альпіністів класичних, скі-альпіністів, скайрайнерів і льодолазів. Ми відряджаємо на змагання, оформлюємо спортивні розряди, за необхідністю надаємо інші послуги. Хто бажає брати участь в змаганнях, повинен оплатити членські внески за 2024 рік в ФАіС України та ФАіС Харківської області. Хто зараз не змагається, може це зробити за бажанням. Більше про внески тут- alpclub.com.ua/card