Свяжитесь с нами   |   Контакты

ФАСХО

Клубне життя

Вхід для користувачив

Канал новин

RSS-материал

Харьковская экспедиция на Эльбрус успешно завершена.

27 August, 2012

Группа харьковских альпинистов и журналистов канала Первая столица вернулись из экспедиции на Эльбрус. Восхождение проходило в необычайно сложных погодных условиях, которые редко бывают в этом районе в августе. Ураганный ветер рвал палатки, обильные осадки и грозовые разряды преграждали путь к вершине.

Спортивный состав экспедиции насчитывал более 20-ти человек не только из Харькова, но и из других регионов Украины. В восхождении также участвовали альпинисты из Краснодара и Красноярска. Руководители мероприятия – опытные высотники Игорь Свергун, Сергей Бершов и Геннадий Копейка.

Основные задачи экспедиции выполнены:
В честь проведения в Харькове «ЕВРО-2012», на склонах Эльбруса состоялся футбольный матч Украина-Россия (счет 1:1), что символизировало завершение Чемпионата Европы на высшей точке Европы. Мяч с автографами участников встречи и губернатора Харьковской области Михаила Добкина, который перед отъездом предоставил команде этот мяч, будет передан в музей Обладминистрации.

В ознаменование 200-летия Отечественной войны 1812 года и Бородинской битвы, на Эльбрус было занесено знамя Киевского драгунского полка, которым командовал генерал Георгий Эммануэль – герой отечественной войны. Альпинисты поднимались на Эльбрус путем первопроходцев 1829 года – экспедиции генерала Эммануэля. Знамя, которое любезно предоставил Российский центр науки и культуры в Киеве, будет передано в Российское посольство.

Во время восхождения на Эльбрус, был снят документальный фильм (автор – Константин Кеворкян, оператор – Геннадий Копейка), который в ближайшее время выйдет в эфир на канале «Первая столица».

Подробнее о событиях экспедиции расскажут альпинисты и журналисты во время пресс-конференции, которая состоится в прессцентре Обладминистрации в пянтицу, 31 августа в 13:00.

Прямой эфир 31 августа в 13:10 на канале ОТБ.

ОСТАННІ НОВИНИ

15/12/2025
Семінар зі скелелазіння на скеледромі «Вертикаль»

 

13-14 грудня 2025 року на скеледромі «Вертикаль» пройшов благодійний семінар судівства та навчання постановки скелелазних маршрутів. Це наш перший та дуже корисний досвід.
Дякуємо Михайла Шалагіна.
Наші тренери та спортсмени мали можливість самі придумувати,робити та пролазити нові маршрути. 
Дякуємо Галині Кіпаренко за детальний розгляд правил судівства.
Плануємо продовжити роботу в цьому напрямку.
Захід проходив за підтримки ФАіСХО (Геннадій Копейка, Валентина Маренич).

01/12/2025
Григорію Єрьоменко – 90 років!

2 грудня виповнюється 90 років харківському альпіністу Григорію Єрьоменко!

Його звуть усі «Гриша», незважаючи на його солідний вік. Він не відзначає своїх днів народження, тікаючи з дому на чергове «марафонське» тренування. Він регулярно бере участь у всіх ветеранських змаганнях з альпінізму, скелелазіння та бігу, але завжди йде з церемонії нагородження. Він завжди перемагає, тому що в його віковій категорії йому немає рівних, а найчастіше і зовсім немає суперників!
Вітаємо нашого дорогого Григорія із Ювілеєм! 
Бажаємо здоров'я, миру та довгих років життя!

23/09/2025
В Буках пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму

19-21 вересня на скельному масиві в Буках Черкаської області пройшов чемпіонат України з техніки альпінізму. В змаганнях прийняли участь 20 альпіністів з Києва, Одеси, Харкова та Черкас. Харків було представлено трьома командами.
Призерами змагань стали:
1. Булат Валерій - Євдокимов Денис(Київ) 
2. Тимко Євген - Репко Олена (Харків)
3. Чернявська Євгенія - Побережний Петро (Одеса)

Також Харківські команди зайняли:

11/09/2025
Вітаємо з Днем народження харківського альпінізму!

11 вересня 1931 року харківські альпіністи Михайло Погребецький (1892-1956), Борис Тюрін (1911-1936) та Франц Зауберер (1904-1944) вперше піднялися на вершину Хан-Тенгрі (7010м). Організована експедиція була Михайлом Погребецьким із Харкова – на той час столиці України.
На відміну від попередніх науково-дослідних експедицій Михайла Погребецького на Тянь-Шані (1927-1930рр), експедиція 1931 мала спортивну альпіністську мету - підкорення вищої точки Тянь-Шаню. Тільки піднявшись на вершину Хан-Тенгрі, альпіністи побачили ще вищу вершину, яку пізніше назвали – пік Перемоги.

08/08/2025
Вітаємо команду харківських скайрайнерів!

Вітаємо команду харківських скайрайнерів з результативною участю в чемпіонаті України з альпінізму (дисципліна "скайранінг"), який проходив 2-3 серпня 2025 року на гірськолижній базі "Буковель".
Результати (вертикальний кілометр):
Антон Трофімов - 5 місце,
Яна Тимошенко - 5 місце, 
Оксана Андрощук - 11 місце.
Результати (висотні перегони):
Антон Трофімов - 8 місце,
Олена Бабич - 6 місце,
Наталя Пустовойтова - 7 місце.